מבחן נוסף של מערכת בנקאית, תוצאות חצי שנה והנאום החדש של פאוול

בסוף השבוע הזה, מגזר הקריפטו המשיך להתאושש. כתוצאה מכך, רגעי הביטקוין הגיעו לשיא שנתי חדש של 31,443 דולר. ביום שני ירד מחירו ל-$30,300. עם זאת, על בסיס שבועי, מלך המטבעות הקריפטו עלה ב-14%. אבל בשווקי המניות בארה"ב, אנו רואים קונסולידציה. מדד הטכנולוגיה Nasdaq100 רשם ירידה שבועית ראשונה מאז אמצע אפריל של -1.4%.

ביטקוין צריך לאשר את ההתאוששות שלו השבוע ולהתייצב מעל רף 30,000 הדולר באופן בר-קיימא כדי לכוון לרמות צמיחה חדשות בטווח הקצר והבינוני. כאן נכנסים לתמונה נתונים כלכליים וחדשות מהתעשייה.

תוצאות חצי שנה
הרבעון השני של 2023 מגיע לסיומו.

השנה התחילה בגל של אופטימיות סביב סין בעקבות מגיפת הקורונה ותקווה שאולי האינפלציה הגיעה לשיא.

מאז, עברנו את משבר הבנקים בארה"ב, את קריסת קרדיט סוויס ומאבק קשה באינפלציה. זה גרם לשווקים להיות איטיים בהשקעה.

ההייפ סביב בינה מלאכותית (AI) הפך את הטכנולוגיה הגדולה לקבוצת הנכסים בעלת הביצועים הטובים ביותר ב-2023. הם עלו ב-75% . אבל עבור שאר השוק, זו הייתה תקופה קשה. רק תחומים בודדים היו יוצאים דופן, כמו מניות יפניות ומניות אירופיות של חברות יוקרה.

באופן מפתיע, בתוך כל המהומה הזו, קבוצת הנכסים היחידה שמתקרבת לתשואות ביג טק היא הביטקוין. המטבע הקריפטוגרפי העיקרי צמח ב-73%, והתאושש מהמחצית השנייה הלא מוצלחת ביותר של 2022.

מה הלאה?
שבוע מסחר חדש יפתח נתונים על אמון הצרכנים בארה"ב. באמצע השבוע, אנו ממתינים לנאומים של ראש הפד, ג'רום פאוול, ונשיא הפד של אטלנטה, רפאל בוסטיק. הם יתנו תמונה עדכנית של כלכלת ארה"ב.

גם השבוע, הבנק הפדרלי יודיע על תוצאות מבחן הקיצון השנתי של הבנק. ויציג את ההערכות הנוכחיות של התמ"ג. לבסוף, ביום האחרון של שבוע המסחר, המשקיעים יגיבו לנתוני הליבה של PCE החדשים בארה"ב.

יוֹם שֵׁנִי. הופעה של כריסטין לגארד
השווקים נשארים רגועים יחסית היום. אבל המשקיעים האירופים שמים לב לפורום השנתי של ה-ECB בנושא בנקים מרכזיים. זה יתחיל בנאום של נשיאת ה-ECB כריסטין לגארד בשעה 17:30. המשתתפים מצפים לשמוע מהרמזים הרשמיים על החלטות עתידיות במשק. ייתכן שראש ה-ECB יודיע גם על כמה חדשות על הרגולציה של מטבעות קריפטוגרפיים בגוש האירו.

כמו כן, אמורה להופיע היום סקירת הייצור של הבנק הפדרלי של דאלאס טקסס. והמכון הגרמני IFO יציג נתונים על מצב הרוח בתחום העסקי לחודש יוני.

יוֹם שְׁלִישִׁי. מדד אמון הצרכנים בארה"ב
מחר מועצת הועידה (CB) תפרסם את נתוני אמון הצרכנים החודשיים שלה לחודש יוני. בחודש הקודם הוא הסתכם ב-102.3, גבוה מתחזית המומחים של 99.0. בחודש יוני, צופים בשוק צופים עלייה ל-104.0. אם ההערכות יתבררו כנמוכות, הדבר יגדיל את הסבירות למיתון בארה"ב.

בשנת 2023, נתוני צרכנים חלשים כבר השפיעו לרעה על דינמיקת המחירים בשוק הפיננסי. אמון צרכנים חלש מתמשך עלול שוב לשחק טריק על מדדי המניות וגם להשפיע באופן זמני על מגזר הקריפטו. אז בואו נעקוב אחר המדד הזה.

אם תחזית האנליסטים תתגשם או אפילו תעלה על הציפיות, הדבר יעיד על אופטימיות צרכנים בארה"ב. שוק מטבעות הקריפטו יכולה להפיק מכך תועלת, כפי שראינו באפריל האחרון.

מדדים נוספים של יום שלישי: נאום נוסף של לגארד, נתוני הזמנות הון קבוע בארה"ב, אינפלציה קנדית, מדד מחירי דיור מטרופוליטן של Case & Shiller בארה"ב, מכירות בתים בארה"ב, מדד הפד האזורי של ריצ'מונד.

יום רביעי. תוצאות מבחן הקיצון של בנקים בארה"ב
ב-28 ביוני יודיע הבנק הפדרלי בארה"ב על תוצאות מבחן הקיצון של הבנקים בארה"ב. לאור מספר צעדי חירום שנקטו הרשויות בחודשים קודמים לחילוץ מוסדות פיננסיים שונים, דוח זה זוכה לצפייה רבה. הרי למעשה, הנזילות של הפד סייעה למנוע את קריסת המערכת הבנקאית. לכן, משתתפים בשוק יעקוב מקרוב אחר מצבם של בנקים בינוניים בארה"ב. אם כמה בנקים אזוריים ייכשלו במבחן, התוצאה עלולה להיות עלייה משמעותית בתנודתיות במגזר הפיננסי בארה"ב. אם דרוש יותר כסף למערכת הבנקאית החולה, מדד הדולר (DXY) עלול להיכנס ללחץ נוסף. כך, היחלשות הדולר תאפשר לביטקוין ולאלטקוינים לעלות.

כמו כן, ביום רביעי יתקיים נאום משולש של ראשי הבנקים המרכזיים – ארה"ב, האיחוד האירופי ובריטניה. מעניין במיוחד יהיה נאומו של אנדרו ביילי, נשיא הבנק המרכזי הבריטי (BOE). לאחרונה, הביצועים הכלכליים של בריטניה ירדו יותר מאשר באזורים אחרים. ובשבוע שעבר העלתה BOE את הריבית באופן מיידי ב-0.5% במקום ה-0.25% הצפוי. נאומו של אנדרו ביילי יעזור להבהיר את המצב שקורה בבריטניה.

בתורו, נאומו של פאוול עשוי להתמקד בהפסקה האחרונה בריבית והורדת האינפלציה בארה"ב.

נאומה של נשיאת ה-ECB, כריסטין לגארד, יסתיים ביום רביעי בערב. סביר להניח שהיא תדבר על מחירי חומרי הגלם. המלחמה באוקראינה והרס תחנת הכוח ההידרואלקטרית קחובסקאיה עלולים להביא לעלייה במחירי החיטה והשיפון. המשמעות היא שבחודשים הקרובים המצב בשוק חומרי הגלם עלול להחמיר שוב. אירוע זה עשוי למנוע את התוכניות של ה-ECB לקחת הפסקה בהעלאת הריבית.

מדדי סביבה נוספים: מדד אמון הצרכנים הגרמני, סחר קמעונאי בספרד, נאומו של לואיס דה גיינדוס מה-ECB, נאומים של ראש הבנק המרכזי של יפן, Ueda.

יוֹם חֲמִישִׁי. התמ"ג האמריקאי
ב-29 ביוני יוצגו הנתונים הראשוניים האחרונים על התמ"ג האמריקאי לרבעון הראשון של המסחר. אנליסטים צופים כי התוצר המקומי הגולמי יעלה ל-1.4%. אם התחזית תתגשם, הדבר מעיד לפחות על התייצבות של כלכלת ארה"ב. בתגובה, משתתפי שוק עשויים להתייחס בצורה חיובית למגמת ההתאוששות ולהמשיך להחזיק במניות ובנכסי מטבעות הקריפטו שלהם. ואולי אפילו להגדיל את ההשקעה.

מצד שני, אם התמ"ג יתברר כחלש, השוק הפיננסי יגיב בשלילה. בתרחיש כזה, שוק הקריפטו יכול לרדת.

המדדים הנוספים של יום חמישי הם מכירות קמעונאיות יפניות, אינפלציה ספרדית, סנטימנט עסקי בגוש האירו, ביצועי פאוול ו-Bostic מהבנק הפדרלי של אטלנטה.

יוֹם שִׁישִׁי. PCE בארה"ב, אינפלציה באיחוד האירופי ונתונים מסין
ב-30 ביוני יוצא המדד המועדף על האינפלציה של הפדרל ריזרב, הליבה PCE. מדד זה משקף שינויי מחירים עבור סחורות ושירותים שנרכשו על ידי צרכנים לצריכה אישית, לא כולל מזון ואנרגיה.

ב-2 הדוחות האחרונים, אינפלציית הליבה של PCE הייתה כה גבוהה שהפד צריך להעלות את הריבית. האנליסטים צופים כעת צמיחה נוספת של +0.4%. אם אינפלציית הליבה תהיה אפילו גבוהה יותר, המשקיעים יראו אותה בצורה שלילית. בתרחיש כזה, הסבירות לעלייה בריבית בישיבת הפד הבאה תגדל.

לכן, אם יתברר שה-PCE גבוה מהתחזיות, משתתפים בשוק עשויים להחליט להיפטר ממניות מסוכנות ומטבעות קריפטוגרפיים. ירידה זמנית ותנודתיות מוגברת אינם פוסלים.

אם אינפלציית הליבה תעלה פחות ממה שהאנליסטים מצפים, השוק הפיננסי אמור לסיים את שבוע המסחר בנימה חיובית. כפי שראינו במרץ, שער החליפין של BTC נהנה משיעורי אינפלציה נמוכים יותר.

גוש האירו יציג את נתוני המדד הראשוניים שלו ביום שישי הקרוב. אינפלציית הליבה צפויה לעלות ל-5.5%. בחדשות כאלה, מדד הדולר עשוי לקפוץ ולהחליש את עמדת הביטקוין.

כמו כן, ביום שישי, יפורסם מדד Manufacturing/Non-Manufacturing/Composite PMI של סין. המשקיעים ישמרו עליהם מקרוב מכיוון שסין מציגה תוצאות כלכליות מעורבות לאחרונה. לאחרונה, S&P Global אף הורידה את תחזית צמיחת התמ"ג של סין ל-5.2% מ-5.5% השנה.

לפי התחזיות, PMI אמור להיות 49%. אם הנתונים יתבררו כחלשים יותר, הדבר יחזק את מדד הדולר (ויחליש את עמדת הביטקוין בטווח הקצר).

כמו כן, אל תשכחו לעקוב אחר החדשות של תעשיית הקריפטו והמגזר הפיננסי, אשר משפיעות רבות גם על קצב מטבעות הקריפטו.

הכי נוח לקבל מידע בקהילה הפתוחה שלנו (קבוצות וואטסאפ CRYPTODRIVE) 🙂

*****

למען הסר ספק, אלכסנדרה ליפשיץ מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, אינה בעלת רישיון מכוח חוק הייעוץ ואינה עוסקת במתן שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, תשנ״ה – 1995 (להלן: ״חוק הייעוץ״) למעט עיסוקים הפטורים מרישיון בהתאם לקבוע בחוק הייעוץ.

חדשות ועדכונים

כל מה שמעניין

קורסים והדרכות

המסע שלך לקראת העצמה פיננסית מתחיל עכשיו

 • הקמת נכסים דיגיטלים
 • ניתוח פונדמנטלי
 • ניתוח טכני
 • הכנסות נוספות מעולם הקריפטו
 • ליווי קבוצתי 
 • ליווי חדר מסחר
 • ליווי מטבעות לטווח ארוך
 • ליווי הנפקות

להמשך קריאה לחץ – קורס מסחר בקריפטו תוכנית דגל

 • ארנקים דיגיטליים
 • פלטפורמות מסחר
 • רכישת מטבעות דיגיטליים
 • רכישת מטבעות דרך גופים ישראלים
 • פלטפורמות מסחר
 • קריטריונים לזיהוי מטבעות

להמשך קריאה לחץ- קורס מסחר בקריפטו תוכנית מתחילים 

 • פגישות  אישיות להכוונה ושיפור תוצאות
 • הקמת נכסים דיגיטליים
 • ניתוח פונדמנטלי
 • ניתוח טכני
 • הכנסות נוספות מעולם הקריפטו
 • ליווי חדרי מסחר, מטבעות לטווח ארוך, הנפקות

להמשך קריאה לחץ – קורס מסחר בקריפטו תוכנית פרימיום 

ליווי אישי 5 שעות עם המנטורית אלכסנדרה ליפשיץ הכולל:

 • מסחר לטווח ארוך
 • מסחר לטוח קצר
 • הנפקות
 • חידוד ולימוד של אקוסיסטם קריפטו
 • פגישה אישית

להמשך קריאה לחץ – מסחר בקריפטו פגישות אישיות למתקדמים 

האסטרטגיה המובילה למסחר בקריפטו – בואו גלו את העתיד הפיננסי

רוצים לשמוע עוד השאירו פרטים

דילוג לתוכן