ראיון עם המנהיג הטכני של מטבע TON

אנטולי מקוסוב מספר קצת על עצמו

בשנת 2019, התפקיד העיקרי שלי היה פיתוח תוכנה. בזמני הפנוי נסחפתי עם תחרויות התכנות שערכה טלגרם. מיטב המפתחים בעולם השתתפו בהם, זה היה מאוד פזיז ומרגש להתחרות, אז השתתפתי ב-11 תחרויות וזכיתי בפרסים ב-10 מהן.

כמה תחרויות הוקדשו לבלוקצ'יין TON, שהתכונן אז באופן פעיל להשקה על ידי צוות הטלגרם. שם פגשתי זוכה נוסף – קיריל אמליאננקו, מתכנתת ומועמדת למדעי הפיזיקה והמתמטיקה.

לקיריל ולי היה מלא ניסיון בפיתוח בלוקציין מאז הופעת הביטקוין. שנינו חשבנו ש-TON הוא מבטיח ביותר, ובעצם אהבנו את כל מה שצוות הטלגרם עושה.

בסוף אביב 2020, כשטלגרם נאלצה להפסיק את השתתפותה ב-TON עקב לחץ מה-SEC, קיריל ואני החלטנו לנסות ללמוד ולהמשיך את הטכנולוגיה. הזמנו את כולם, אנשים בעלי דעות דומות הופיעו והתגבשה קהילה קטנה. כך נוצר ההרכב המוקדם של קרן TON.

עם הזמן, אנשים חדשים הצטרפו לקהילה, עם כישורים שונים, לא רק טכניים. יחד עשינו עבודה נהדרת ועכשיו שווי שוק של TON מיליארד דולר וקהל גדול. אתה יכול לשלוח Toncoin מהתפריט מצורף בצ'אט, והדברים ממשיכים להתפתח מהר מאוד.

בשל דרישות המיומנות הגבוהות, צוות הליבה הטכני קטן למדי, רק 13 אנשים. כמחצית מהחבר'ה עובדים מאז אביב 2020. כולם בצוות יוצאי דופן ואני גאה לעבוד איתם כדי להמשיך ולפתח את TON והאקוסיסטם שלה.

כיום, TON מקדימה מבחינה טכנולוגית את כל שאר הבלוקצ'יין הקיימים, במיוחד מבחינת יכולת הרחבה למספר רב של משתמשים ועסקאות.

איך העבודה בצוות הליבה?

אנו ממוקמים במדינות שונות בעולם ועובדים מרחוק. כל חבר בצוות הליבה הוא כללי, כך שתחומי המומחיות שלנו חופפים. שום עידכון לא נעשה על ידי אדם אחד, כל עדכון נבדק על ידי לפחות שלושה חברי צוות ופרס בBug Bounty.

בנוסף, מאז שנה שעברה התחלנו לשתף פעולה באופן פעיל עם מיטב הצוותים החיצוניים לבדיקת הקוד, חיפוש נקודות תורפה ושגיאות בו. אנו עובדים עם CertiK, Trail of Bits, Hexens, Quantstamp וחברות נוספות.

יש לנו אחריות גדולה – האבטחה והיציבות של הרשת. העלות של טעות יכולה להיות גבוהה. לפני כן לא היו לנו טעויות והיינו רוצים להמשיך לעשות זאת. לכן, כולנו פרנואידים בצורה טובה ומבלים זמן רב בבדיקת חלקים חשובים.

בדיקת תוכנה על ידי חברה CERTIK

לגבי מטרות

חלוצי האינטרנט עבדו עם המוטו "מחשב אישי בכל בית", ואנו עובדים עם המוטו "ארנק קריפטו בכל כיס". המטרה העיקרית של פרויקט TON היא שימוש מאסיבי בטכנולוגיות מבוזרות ובמטבעות קריפטוגרפיים.

לפי סטטיסטיקת TripleA, נכון לשנת 2023, 4.2% מהאוכלוסייה העולמית משתמשת במטבעות קריפטוגרפיים. זה עדיין לא מספיק, לאינטרנט היה קהל כזה ב-1998.

לכן, אנו מתמקדים יותר לא בקהל הקריפטו הקיים, אלא ב-95.8% הנותרים מאוכלוסיית כדור הארץ.

אנחנו הולכים בדרך שלנו, לעתים קרובות פועלים בצורה יוצאת דופן עבור אנשים שמכירים את תעשיית הקריפטו, אבל מובן לקהל רחב. עבור חלק גדול מהמשתמשים שלנו, TON הוא הבלוקצ'יין היחיד איתו הם עבדו.

אופי המוני הוא המהות והמטרה של פרויקט TON. ללא קהל המוני, לא יהיה הגיוני לייצר טכנולוגיות קנה מידה וכל השאר.

אם בסופו של דבר יש כמה משתמשים ב-TON כמו שיש ב-Ethereum blockchain או בבורסת Binance, אני אישית לא אראה בכך הצלחה, אני אראה בזה כישלון. TON נוצר עבור קהל גדול משמעותית.

מתי מתוכננת שילוב מלא או חלקי בטלגרם?

אני מפנה את תשומת לבכם להצהרה הפומבית של פאבל דורוב על הערכתו הגבוהה לבלוקצ'יין של TON ועל התוכניות ליצור ארנק לא משמורן ובורסה מבוזרת בטלגרם.

בהתחשב בכך שלטלגרם יש 700 מיליון משתמשים פעילים, אני רוצה לקוות ששום דבר לא יפריע לתוכניות הללו.

ראוי לציין את הבוט @wallet, אשר כעת ניתן להוסיף ישירות לתפריט Attachment בטלגרם וזו הדרך הנוחה ביותר לקנות, להחליף ולשלוח מטבעות קריפטוגרפיים בעולם. צוות @wallet עובד באופן פעיל על הטמעת פונקציונליות חדשה, שבזכותה TON יהפוך זמין לקהל רחב עוד יותר. וגם משתמשים וגם מפתחים

בעוד אינסטגרם ופייסבוק מפסיקות את התמיכה ב-NFT אפילו מבלי להשיק אותה באמת, מכירות פומביות של שמות משתמש ומספרי טלגרם אנונימיים בבלוקצ'יין TON מתקיימות בפלטפורמת Fragment. לאחרונה הוסיפו את רכישת Telegram Premium עבור Toncoin.

מעולם לא היה דבר כזה בשום מקום, חוץ מזה שX מנסה לעשות משהו בכיוון הזה, אבל לא כל כך בהצלחה.

מדוע הנפקה כה גדולה של מטבעות? מה הרעיון? להוריד את מטבע ביטקוין?

ביטקוין הוא המטבע עם שווי שוק גבוהה ביותר כרגע, אבל ביטקוין הוא לא סוג של סרגל עליון.

ההצהרות ש-TON לא יכול לעלות יותר מ-100 דולר מפתיעות, כי אז שווי שוק שלה יהיה גדול מזה של הביטקוין.

כדי שתבינו, בתחילת השנה, ההיוון של קבוצת לואי ויטון היה גדול מזה של הביטקוין (ביטקוין 318 מיליארד דולר, LVMH 379 מיליארד דולר – נכון ל-01/01/2023).

אפשר להניח שהחופש צריך לעלות הרבה יותר מבגדים אופנתיים ואלכוהול.

אם TON יצליח לגלם במלואו את הרעיון של אינטרנט מבוזר. אם לאינטרנט הנוכחי היה טוקן, מה היה השווי שוק שלו?

שוב, אני מפנה את תשומת לבכם לעובדה שתעשיית הקריפטו הנוכחית עדיין בחיתוליה והשיאים הנוכחיים ייהרסו וכנראה יעלו על עשרות פעמים. נראה יותר מפעם אחת כיצד מובילי תעשיית הקריפטו משתנים, דבר שלפני כן נראה בלתי מעורער. כדוגמה, כולנו ראינו את הקריסה הפתאומית של הבורסה הגדולה ביותר FTX ואיזה בעיות חווה הבלוקצ'יין של Solana לאחר מכן.

על מה שנעשה ועושים עכשיו

בשנת 2021, הקמנו לתחייה את הבלוקצ'יין של TON. מהרשת החיה במצב בדיקה, קיבלנו בלוקצ'יין פופולרי, כלים בסיסיים ומטבע Toncoin פופולרי למדי.

בשנה שעברה, הייתה בנייה אקטיבית של המערכת האקולוגית – מאז, כל מה שקיים בבלוקצ'יין אחרים נעשה ב-TON – מטוקנים ודומיינים ועד DEX ו-marketplaces, STAKING, בטחונות וכלי DeFi אחרים. כדאי לשים לב לאיכות המוצרים: ארנקים ושירותים ב-TON הם מהפונקציונליים והנוחים בתעשייה, ולשירותים כמו @wallet, @CryptoBot או @donate אין בכלל אנלוגים בבלוקצ'יין אחרים.

אף קהילה אחרת לא בנתה מערכת אקולוגית שלמה בשנה.

במחצית הראשונה של 2023, אנו פעלנו באופן אקטיבי להחליק ו"לשלב" את כל מה שנעשה בשנת 2022. משתמש חדש ב-TON לא צריך להיתקל במכשולים, הוא צריך למצוא בקלות מוצרים שימושיים שעובדים בצורה מהירה וחלקה ומשלימים זה את זה חבר .

אתה יכול להיכנס לאתר שלנו ולראות שהמשתמש מציג מקרי שימוש ספציפיים בבלוקצ'יין, בין אם זה שליחת מטבעות, החלפת מטבעות או קניית eSim נייד עם Toncoin. למרות העובדה שישנה טכנולוגיה חזקה מאוד מתחת למכסה המנוע, אנו לא מעמיסים על המשתמש במונחים טכניים.

ברבעון האחרון עברה אופטימיזציה לטוקונומיקה: ברבעון זה מתוכנן להכניס מנגנון דפלציה – שריפת 50% מעמלת הרשת.

העבודה מתבצעת על גרסה חדשה של החוזה החכם, שתהפוך את התהליך לנוח ונגיש יותר עבור משתמשים רגילים.

למרות העובדה שעכשיו העדיפות העיקרית היא הבלוקצ'יין והאקוסיסטם, אנחנו גם לא שוכחים את מרכיבי האינטרנט המבוזר: הרבעון הזה פיתוחים חוצי שרשרת חדשים, לקוח טורנט ל-TON Storage, ארנק ה-TON הפופולרי ביותר – Tonkeeper יתחיל לפתוח אתרי .ton.

בהתחשב בכך שבמהלך השנה האחרונה קהילת TON יצרה את כל המוצרים של המערכת האקולוגית במלואה, אני מצפה שבשנה הזאת נקבל תוצאה פנומנלית – הבלוקצ'יין הסקסי בעולם.

האם ניתן להפחית את העמלה של TON עם עלייה חדה במחירו?

כן, זה מסופק. עם עלייה גדולה במחיר של מטבע, ניתן להוזיל את עמלת הרשת בהצבעה כללית של המאמתים. לפיכך, עמלת הרשת תמיד תהיה זולה למדי.

איך אתה רואה את התפתחות הבלוקצ'יין בעוד 10 שנים ומה אופק התכנון שלך כרגע?

כולם בצוות רואים ב-TON פרויקט של 10+ שנים. נכון, בהתחשב במהירות ההתקדמות הטכנולוגית, לא סביר שמישהו יוכל לומר בדיוק מה יקרה בעוד 10 שנים.

במקום העתיד, אתה יכול להסתכל על ההווה. לדוגמה, כולנו רואים ש-AI ורשתות עצביות הופכות לאבן דרך גדולה חדשה.

בין היתר זה יוביל לכך שברשתות החברתיות חלק מהבוטים יפיקו מיליארדי תמונות, טקסטים ותוכן אחר, בעוד שאחרים ייצרו מיליארדי תגובות. בוטים יתקשרו עם בוטים. הבחנה בין בינה מלאכותית לזו האמיתית תהיה משימה לא טריוויאלית.

אני מניח שאנחנו יכולים לצפות שבשירותים חברתיים אנשים אמיתיים יאשרו את יצירתם בחתימה דיגיטלית, ופוסטים והערות יכולים להשתלם כדי להילחם בנוירוספאם. Blockchains הם נהדרים עבור משימות אלה, כי יש להם כבר את הפונקציונליות הזו.

חדשות ועדכונים

כל מה שמעניין

קורסים והדרכות

המסע שלך לקראת העצמה פיננסית מתחיל עכשיו

 • הקמת נכסים דיגיטלים
 • ניתוח פונדמנטלי
 • ניתוח טכני
 • הכנסות נוספות מעולם הקריפטו
 • ליווי קבוצתי 
 • ליווי חדר מסחר
 • ליווי מטבעות לטווח ארוך
 • ליווי הנפקות

להמשך קריאה לחץ – קורס מסחר בקריפטו תוכנית דגל

 • ארנקים דיגיטליים
 • פלטפורמות מסחר
 • רכישת מטבעות דיגיטליים
 • רכישת מטבעות דרך גופים ישראלים
 • פלטפורמות מסחר
 • קריטריונים לזיהוי מטבעות

להמשך קריאה לחץ- קורס מסחר בקריפטו תוכנית מתחילים 

 • פגישות  אישיות להכוונה ושיפור תוצאות
 • הקמת נכסים דיגיטליים
 • ניתוח פונדמנטלי
 • ניתוח טכני
 • הכנסות נוספות מעולם הקריפטו
 • ליווי חדרי מסחר, מטבעות לטווח ארוך, הנפקות

להמשך קריאה לחץ – קורס מסחר בקריפטו תוכנית פרימיום 

ליווי אישי 5 שעות עם המנטורית אלכסנדרה ליפשיץ הכולל:

 • מסחר לטווח ארוך
 • מסחר לטוח קצר
 • הנפקות
 • חידוד ולימוד של אקוסיסטם קריפטו
 • פגישה אישית

להמשך קריאה לחץ – מסחר בקריפטו פגישות אישיות למתקדמים 

האסטרטגיה המובילה למסחר בקריפטו – בואו גלו את העתיד הפיננסי

רוצים לשמוע עוד השאירו פרטים

דילוג לתוכן